Pět důvodů proč spolupracovat

Uvažujete-li o výrobě šablon, například firemních dokumentů či prezentací, následujících pět bodů by Vám mohlo pomoci s rozhodnutím, zdali jsem ten pravý pro výrobu Vašich šablon. Držím se motta: „Kvalitní práce za konkurenceschopnou cenu.“ Pět bodů přibližuje hodnoty a způsob, jakým pracuji.

1. Kvalita

Kvalitní práce – a spokojený zákazník – jsou na prvním místě. Na kvalitě si zakládám, ať už jde o jednorázovou nebo o pokračující spolupráci. Věřím, že kvalitně odvedená práce je pro dlouhodobý úspěch podmínkou nutnou, nikoliv postačující, použiji-li analogii z matematiky. Proto „nepustím z ruky“ dílo, o jehož kvalitě bych nebyl přesvědčen. Vždy se přitom držím přání zákazníka. Dbám na dodržování termínů a písemných i ústních dohod (gentleman agreement).

2. Konkurenceschopná cena

Kvalita za rozumnou cenu, která určitě obstojí v konkurenci. Cena se odvíjí zejména od náročnosti a rozsahu zakázky, avšak svou roli může hrát i opakovatelnost díla. V každém případě věřím, že cena vyhoví Vašim představám – prohlédněte si ceník.

3. Práce, která baví

Tvorba šablon, z nichž statisticky většina připadá na Word a PowerPoint, mě baví. Vytvořit ledajaký dokument není složité, ovšem zajistit, aby měl patřičnou formu, je již úkol složitější. K tomu jsou šablony. Na rozdíl od běžných uživatelů, profesionální grafici, kteří používají velmi pokročilé nástroje (především od softwarové společnosti Adobe), mají často k Wordu odpor, neboť nesplňuje to, na co jsou zvyklí. V tomto případě rád pomohu, ať jste koncový zákazník nebo představitel grafického studia. Práce s MS Office mě naplňuje a věřím, že ji odvádím dobře. Kromě toho vyrobím i formulář v PDF nebo vlastní emailový podpis.

4. Zkušenosti

Mám za sebou již celou řadu velmi různorodých zakázek, díky nimž je další práce mnohem efektivnější; také si můžete prohlédnout ukázky šablon. Držím se přání zákazníka, ale přicházím i s vlastními návrhy řešení, aby šablony byly co nejvíce uživatelsky přívětivé (user-friendly) a praktické. To platí třeba pro návrhy šablon od externích grafiků. Do Wordu, PowerPointu a Excelu je možné převést téměř cokoliv, ale je také důležité, aby se s šablonou dobře pracovalo. Upozorním na to, pokud by hrozilo snížení komfortu uživatele.

5. Profesionalita, trpělivost a pozitivní přístup

K profesionálnímu přístupu patří dotahování věcí do zdárného konce ke spokojenosti zákazníka. Některé zakázky jsou složitější než jiné, případně časově náročnější, protože například vyžadují delší dobu testování či vylaďování. Příkladem je třeba tisk na samolepící štítky, kde výsledek nezáleží jen na šabloně štítků jako takové, ale i na použité tiskárně. Náročné zakázky mohou představovat skutečnou výzvu, ovšem můj postoj k nim je pozitivní, neboť jsou zdrojem zkušeností a zárukou vyšší efektivity práce v budoucnu.