Logo ŠABLONÁŘ.cz

Pět důvodů proč spolupracovat

Uvažujete-li o výrobě šablon, například firemních dokumentů či prezentací, následujících pět bodů by Vám mohlo pomoci s rozhodnutím, zdali jsem ten pravý pro výrobu Vašich šablon. Držím se motta: „Kvalitní práce za konkurenceschopnou cenu.“ Pět bodů přibližuje hodnoty a způsob, jakým pracuji.

1. Kvalita

Kvalitní práce – a spokojený zákazník – jsou pro mne na prvním místě. Na kvalitě si zakládám, ať už jde o jednorázovou, nebo o pokračující spolupráci, kterou preferuji. Věřím, že kvalitně odvedená práce je pro dlouhodobý úspěch podmínkou nutnou, nikoliv postačující, použiji-li analogii z matematiky. Proto „nepustím z ruky“ dílo, o jehož kvalitě bych nebyl přesvědčen. Vždy se přitom řídím přání zákazníka. Dbám na dodržování termínů a písemných i ústních dohod (gentleman agreement).

2. Konkurenceschopná cena

Kvalita za rozumnou cenu, která určitě obstojí v konkurenci. Cena se odvíjí zejména od náročnosti a rozsahu zakázky, avšak svou roli může hrát i opakovatelnost díla. V každém případě věřím, že cena vyhoví Vašim představám – prohlédnout si můžete orientační ceník.

3. Práce, která baví

Tvorba šablon je práce, která mě naplňuje. Vytvořit dokument v aplikacích MS Office není složité, ovšem zajistit, aby měl patřičnou formu a dobře se s ním pracovalo, je již úkol složitější. Rád hledám vhodná řešení, ať jste koncový zákazník, nebo profesionální grafik, který se kupříkladu nerad „trápí“ s Wordem. Velký potenciál pro úsporu času mají se svými automatickými funkcemi i šablony v Excelu a velmi mě těší, objeví-li v nich i zákazník skryté možnosti a ocení navržené řešení. Kromě toho vyrobím i formulář v PDF nebo vlastní e-mailový podpis.

4. Zkušenosti

Mám za sebou již celou řadu velmi různorodých zakázek, díky nimž mohu provádět práci stále efektivněji. Můžete si prohlédnout reference či ukázky šablon. Držím se přání zákazníka, ale přicházím i s vlastními návrhy řešení, aby šablony byly co nejvíce uživatelsky přívětivé (user-friendly) a praktické. To platí třeba pro návrhy šablon od profesionálních grafiků. Do Wordu, PowerPointu a Excelu je možné převést téměř cokoliv, ale je také důležité, aby se s šablonou dobře pracovalo. Upozorním na to, pokud by hrozilo snížení komfortu uživatele.

5. Profesionalita, trpělivost a pozitivní přístup

K profesionálnímu přístupu patří dotahování věcí do zdárného konce ke spokojenosti zákazníka. Některé zakázky jsou složitější než jiné, případně časově náročnější, protože například vyžadují delší dobu testování či vylaďování. Náročné zakázky mohou představovat skutečnou výzvu, ovšem můj postoj k nim je pozitivní, neboť jsou zdrojem zkušeností, širšího rozhledu a zárukou vyšší efektivity práce v budoucnu.